Jdi na obsah Jdi na menu
 


ANTIPARAZITIKA aneb jak na blešku či klíšťátko

5. 11. 2009

 

ANTIPARAZITIKA aneb jak na blešku či klíšťátko... 

Aktualizováno 23.10.2015!!!

 

 

 Obrazek

 Možná by se více hodilo napsat antiektoparazitika neboli přípravky proti vnějším parazitům. Ale uvidíte sami,že již existují přípravky, u kterých se jejich účinnost na vnější a vnitřní parazity prolíná...

V naší ambulanci je běžně k dostání několik druhů antiparazitik, která umí chránit psy i kočky před napadením klíšťaty , blechami , všenkami , roztoči a některé přípravky navíc umí odpuzovat i bodavý hmyz jako např.komáry a muchničky, kteří mohou být přenašeči závažných chorob.

 

Existují 4 způsoby ošetření před vnějšími parazity:

►sprejová forma ( často vhodná i do prostředí,ale nepříliš praktická u koček, které se sprejů přirozeně velice bojí !!!)

 

►antiparazitární obojek – existují typy i se 7-mi měsíční účinností na blechy a klíšťata (Kiltix obojek-pouze pro psy!!!). Nutné je ,aby je zvířata nosila neustále!!!

 

►spot-on formy neboli „ampulky“ - snadná aplikace , neviditelná ochrana, u koček často jediná přijatelná forma ošetření proti ektoparazitům.

 tabletka  poslední  a nejmodernější přípravek chránící  proti blechám nebo proti blechám a klíšťatům

 

 PAMATUJTE!!!

 ♦ Antiparazitární obojek, pro dosažení maximální účinnosti, musí mít vaše zvíře neustále na krku a musí být připevněn ne příliš volně !                                                   

♦ U sprejových forem dodržujte výrobcem doporučené dávkování! Jen tak zajistíte maximální účinnost deklarovanou výrobcem!                                                                                     

♦Ampulky a spreje se zpravidla vymývají šampónováním! Občasné použití čisté vody většinou nevadí.

♦ Při šampónování sprejové přípravky a ampulky většinou zcela vymyjete,protože se váží na kožní maz . Proto je nutné před další aplikací spreje či ampulky vyčkat 2-3dny , než se obnoví mazový film na kůži a tím je umožněno aplikovanému přípravku působit dlouhodobě - délka působení dle výrobce .

♦Účinnost ampulí na klíšťata je vždy jen 1 měsíc!!!! Některé ampulky jsou na 1 měsíc i na blechy,jiné až na 3 měsíce,ale před klíšťaty chrání VŽDY JEN 1 MĚSÍC!                                    

♦Pravidelným ošetřováním proti ektoparazitům, uchráníte Vašeho psa či kočku před invazí tasemnicí psí ! Jedná se o nejčastější tesemnici vyskytující se u domácích zvířat.Jejím mezihostitelem je pouze  blecha a jejím pozřením při „vykusování či vylizování srsti“ se zvíře velice snadno nakazí!                            

♦NIKDY U KOČEK NEPOUŽÍVEJTE PŘÍPRAVEK URČENÝ POUZE PRO PSY!!! RISKUJETE OTRAVU S FATÁLNÍMI NÁSLEDKY!!!                                                                               

 

 

 V naší ordinaci nabízíme tato antiparazitika :

Top spot on stronger   - ampulka pouze pro psy!!! 

        • účinnost na blechy je sice deklarována 2-3měsíce ,ale praxe dnes ukazuje maximálně 1měsíc! 

        • účinnost na klíšťata 1 měsíc

Tato ampulka v sobě spojuje několik výhod. Český výrobek, který obsahuje již dávno vyzkoušenou účinnou látku (stejnou jako známý a velice oblíbený Ex-spot) , prodloužená deklarovaná účinnost na blechy (i když na tu už po letech používání této účinné látky moc nespoléhejte), kombinovatelnost ampulek jedné velikosti a SKVĚLÁ CENA!!! jedna z nejprodávanějších v naší ambulanci. Jedna ampilka o objemu 1ml na 15 kg , nyní nově i ampule o objemu 2 a 3 ml pro větší psy!!! ( info 10/2015)

 

 

Effipro spray (kopie originálu Frontline sray) – balení 100ml nebo 250ml

- pro kočky , psy a exotická zvířata ,ale i na asanaci prostředí

 • účinnost na blechy 2-3měsíce (u koček raději počítejte 5týdnů)

 • účinnost na klíšťata 1 měsíc (kočka 3 týdny)

   

Flevox ampulka (kopie originálních Frontline spot-on) - ampule pro kočky nebo pro psy (dle váhy „S“,“M“,“L“,“XL“ )

 • účinnost na klíšťata 1měsíc u psa, max.3týdny u kočky !!!

 • účinnost na blechy u psa 2-3měsíce a u kočky pouze 5 týdnů!

 • V naší ordinaci již pouze pro kočky , pro psy na objednání - dle zkušeností majitelů účinnost již není taková jako před lety :o(

   

Advantix spot-on - pouze pro psy!!! (velikost ampule dle váhy psa „do 4kg“,“4-10kg“,“10- 25kg“,“nad 25kg“ ,pro psy nad 40kg nutno aplikovat kombinaci pipet )

 • účinnost na blechy 4týdny

 • účinnost na klíšťata 4 týdny

 • repelentní účinek na komáry 4týdny,na písečné mouchy 2týdny

Ex-spot spot-onpouze pro psy!!!

 • účinnost na blechy 4týdny

 • účinnost na klíšťata 4 týdny

 • jednotná velikost ampulky -pro psy do 15kg 1 ampulka,pro psy nad 15 kg 2 amp.

 

 

Kiltix obojek pro psypouze pro psy!!! obojek s pudrovou technologií , který délkou své účinnosti ochrání Vašeho psa pocelou sezónu klíšťat a blech tj. 7 měsíců (dodává se ve třech velikostech „S“,“M“,“L“, dle obvodu krku Vašeho psa

 • účinnost na blechy i klíšťata až 7 měsíců!

 • obojek je určen ke stálému nošení!

Sergeant´s Dual obojek pro psy a kočky - účinnost na blechy a klíšťata 6 měsíců - skvělý poměr kvalita,účinnost a cena! Je parfémovaný vanilkou a v naší ordinaci je jeden z nejprodávanějších.

Foresto obojek pro psy a kočky - novinka  sezony 2013!.

Deklarovaná účinnost až 8 měsíců proti blechám a klíšťatům a z toho 10týdnů likviduje i bleší larvy,čímž Vám asanuje i prostředí,ve kterém se zvíře pohybuje! Výrobce dodává i s odrazkami pro dobrou viditelnost zvířete venku. Navíc pro majitele, kteří se obávají "oběšení" kočky na obojku - výrobce uvádí, že kočka vážící více než 2,5kg je schopná jej přetrhnout ve ztenčeném místě. Obojek je zcela bez zápachu!!!

Bolfo obojek pro psy a kočky - pudrový obojek s účinností na blechy až 5 měsíců a na klíšťata až 10 týdnů

Advocate spot on –  přípravek kombinující odčervení (pouze proti oblým!!! červům a jako prevence i na srdeční červy) s účinkem na ektoparazity (blechy,roztoči, demodex, ,bohužel neřeší klíšťata!).Jeho účinnost je po dobu 1 měsíce . O jeho použití byste měli vážně uvažovat,jedete-li se svým psem či kočkou na dovolenou do zahraničí nebo na jižní Moravu či do jižních Čech!!!Tento přípravek dokáže ochránit před napadením srdečními červy (původce Dirofilaria inmitis). Výskyt tohoto parazita je i v Čechách čím dál častější a jeho invaze v těle psa má fatální následky.

 • určen pro psy i kočky a navíc i fretky

 • dodává se v několika velikostech ampulí dle váhy zvířete,

 • účinnost trvá 1 měsíc , nevymývá se šamponováním

Comfortis tableta -    nejnovější  účinná látka proti   blechám určená pro psy i kočky!!! Účinnost proti blechám je 1 měsíc a podává se přímo do tlamy po jídle. Jedná se o přípravek, který již po několika hodinách po podání způsobuje úhyn blech a chrání před opětovným napadením . K tomuto přípravku musím dodat, že je možné libovolné koupání a šamponování v průběhu účinnosti přípravku. Účinná látka zůstává v krvi a tudíž ji nelze vymýt!!! Nověji je ještě v kombinaci proti srdečním červům (Trifexis). Musím říct, že je opravdu účinný a klienti se pro něj vrací. V naší ordinaci je už v nabídce ucelená řada,takže objednání není nutné!

Bravecto tableta - poslední dobou stále oblíbenější a používanější. Tableta , která kombinuje účinek proti blechám i klíšťatům u psů a to na 3 měsíce!!! Vzhledem k délce působení je testována i pro březí a kojící feny a to i pro plemena s mutací MDR1 genu,takže i majitelé kolií a jiných dlouholebých plemen mohou být v klidu při jeho používání !!! winkNěkteré majitele zábavně děsí velikost tablety ,ale nebojte !!! Z vlastní zkušenosti vím, že tablety jsou konzistence "masoxu" a psi je velmi ochotně přijímají. Účinnost vynikající , koupání je libovolně povoleno !!! V naší ordinaci je k dispozici kompletní řada velikostí pro psy od 2 do 56kg!

 

 

 

Obrazek

 

 Profender spot on pro kočky – jedná se o ošetření pouze proti vnitřním parazitům koček ( na ploché i oblé červy) v ampulkové formě. Ideální pro majitele,kteří mají neřešitelné problémy s aplikací tabletky na odčervení kočkám!!!

 

 

 

Obrazek